Chlorella růstový faktor CGF

Chlorella růstový faktor (Chlorella Growth Factor) je dlouhodobě zkoumán. Má úžasné schopnosti léčit lidské tělo. Jeho potenciál je využit pouze v případě, že je surovina dezintegrována. Takovou úpravu u nás v ČR najdeme u kmene Chlorela SP, který distribuuje český výrobce Queen Euniké. Dezintegrace chlorelly je patentována. Jde o způsob, kdy se pomocí speciální technologie proti sobě při tlaku až 600 atmosfér sráží buňky chlorelly.  Tento proces způsobí narušení fibrózní celulozy, která jádro chrání. Díky tomu pak lze do našeho organismu vpravit vše, co chlorella v sobě od počátku nese.
 • CGF není hormon a nemůžeme jej srovnávat s růstovým hormonem
 • CGF je nukleotid-peptid - obsahuje nukleové kyseliny, aminokyseliny, peptidy, polysacharidy, betaglukany
  Nukleové kyseliny DNA and RNA jsou základním stavební kamenem života, jsou velmi důležité pro udržení přirozeného obranného systému a jeho správnou funkčnost.

  Příjem potravou nenahrazuje buněčnou DNA a RNA, ale vzniklé kombinace  aminokyselin zajišťují stavební jednotky pro obnovu genetického materiálu  buněk a poskytují prekurzory pro syntézu enzymů. Chlorella růstový faktor doslova opravuje poškozené buňky.
Růstový faktor je natolik jedinečný, že ho nenajdete v žádném jiném organismu na Zemi. Nachází se pouze v buňkách chlorelly.  Jde o biologickou látku, která podporuje regeneraci tkání, dělení a růst buněk, posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla.

Co dokáže CHLORELLA a CGF

 • pomáhá napravovat následky našich dietních prohřešků
  - aktivuje metabolismus, zlepšuje regeneraci, vývoj a růst, dodává cenné bílkoviny, vitamíny, minerální a stopové prvky, ozdravuje střevní mikrofloru, působí příznivě na sliznici tlustého střeva
 • upravuje prostředí střevní mikloflóry (prebiotika) a  urychluje růst normální střevní mikroflóry
  Antibiotiky zničí nejenom patologické mikroorganizmy, ale i prospěšnou mikroflóru. Většina lidí již při a po léčbě antibiotiky bere za samozřejmé užívání laktobacilů (probiotika). Chlorella  a její růstový faktor jsou však mnohdy důležitější než samotná probiotika, neboť upravují prostředí, ve kterém mikroflóra žije. Když tedy budeme kromě probiotik  užívat i prebiotika, vytvoříme podmínky pro růst užitečných bakteriálních  kultur, jež nás chrání před civilizačními nemocemi, např. plísněmi.
 • dokáže vyprovokovat k rychlému růstu i vaginální mikroflóru
  díky tomu se obnoví přirozené poševní prostředí, které nedá šanci nepříjemným zánětům a jiným problémům.
 • působí preventivně nebo v podpoře léčení gynekologických zánětů, včetně těch kvasinkového typu.
 • prospívá v období těhotenství a menopauzy
  růstový faktor CGF dokáže pomoci s regenerací kostí, kůže a cév, které jsou v těchto obdobích namáhány
 • pomáhá urychlit hojení poškozené tkáně (při úrazech, po operacích)
 • má vliv na obnovu kloubní chrupavky a dalších pojivových tkání, může tak zmírnit bolestivost kloubů
 • pomáhá obnovovat jaterní buňky, přispívá k lepšímu čištění krve - důležitá prevence před různými nemocemi a alergiemi
 • má i velmi pozitivní vliv na tvorbu zdravých vajíček u žen a spermií u mužů a to díky tomu, že se CGF dokáže rychle množit
  při problémech s početím tedy může být dobrým pomocníkem
 • pomáhá obnovovat porušené nervové buňky a jejich zakončení
 • lze použít jako podpůrná léčba při onemocnění Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou
  z
  dá se, že je to cesta úspěšná, i když vyléčit tyto nemoci samozřejmě zatím nikdo neumí. Ovšem i mírné zlepšení stavu těchto pacientů je úspěch.